Başkan Topaloğlu sağlık çalışanlarıyla yemekte buluştu

Kemer Belediyesi’nin 14 Mart Tıp Bayramı’nda sağlık çalışanları için düzenleyeceği yemek programı, Ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle erken yapıldı.

Kiriş Mahallesi’nde yer alan Limak Limra Otel’de düzenlenen yemek programına, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ve eşi Fikriye Topaloğlu, CHP Kemer İlçe Başkanı Adem Barış, Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Özden Sayındaş ve Kemer’de özel ve Devlet Hastanesi’nde çalışan Doktor, hemşire ve sağlık çalışanları katıldı.

Salona gelen sağlık çalışanlarına, Kemer Belediye personeline karanfil dağıttı. Başkan Topaloğlu, sağlık çalışanlarını masalarında tek tek selamlayarak sohbet etti.

Program kapsamında sanatçı Ezgi Gündüz sahne aldı. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Gündüz, programa katılan sağlık çalışanlarına güzel bir akşam yaşattı. Sağlık çalışanları, Gündüz’ün seslendirdiği şarkılara zaman zaman eşlik etti.

Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Özden Sayındaş, programda yaptığı konuşmasında, Kemer Devlet Hastanesi’ndeki görevinden ayrılıp Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü görevine geldiği günden bu yana 14 Mart Tıp Bayramı’nı sağlık çalışanlarıyla birlikte kutlayamadıklarını söyledi.

Sağlık çalışanları olarak özellikle pandemi döneminde çok zor günler yaşadıklarını ifade eden Sayındaş, “Yaşanılan zor günler, sağlık çalışanlarının haklarının ödenemeyeceğini tekrar tekrar gösterdi. Emekleri ve fedakarlıkları nedeniyle sağlık çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Tıp bayramınız kutlu olsun.” dedi.

Başkan Topaloğlu, programda yaptığı konuşmada, “14 Mart Tıp Bayramı Ramazan Ayına denk geldiği için erken kutlamak istedik. Sağlık çalışanlarının hakları normal günde de ödenmez, başka günde de ödenmez. Özellikle pandemi döneminde belki çocuğunuzu ve eşinizi görmediniz. İnsanları iyileştirmek için uğraştınız. Yine 11 ili etkileyen Kahramanmaraş depremlerinde sizler en önde yer aldınız. Allah sizlere güç ve kuvvet versin. Haklarınız asla ödenmez. Sizleri seviyoruz. Allah yolunuzu açık etsin. Tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı kutlu olsun.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x